Postavani doktore, imam pitanje u vezi prosirenih vena testisa. Kakva je operacija i koliki je potreban odmor nakon iste????? Ja se bavim profesionalnim sportom!!!!!!!!!!!!!! Hvala puno unapred!!!!!!!!!!!!

    Odgovoreno: 07. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Varicocela u principu ne treba da se operise ako je nalaz spermograma dobar.
      operacijom varicocele povecava se broj i pokretljivost spermatozoida.
      lecenje je najcesce hirursko i intervencija nije teska, takodjer i oporavak.