Postovani doktore, molila bih vas da mi odgovorite na sledeca pitanja 1. Interesuje me koliko seksualna apstinencija negativno utice na zdravlje muskarca (oboljenja prostate,. .) posebno kada se radi o muskarcu sa genetskom predispozicijom - otac umro od karcinoma prostate? 2. Da li vijagra i levitra mogu dovesti do erekcije kod muskarca kod koga ne postoji seksualna zelja? Moj decko pati od teske i dugotrajne depresije i priznao mi je da nema nikakvu zelju za seksom. Bio je na pregledu kod urologa, kada se pokazalo da su svi nalazi u redu. Ja znam da je depresija razlog ali me interesuje kako pomenuti lekovi ipak izazovu erekciju kada nema zelje (pri cemu izuzetno retko dodje do ejakulacije) . Znam da cete reci da su i antidepresivi mogli dovesti do toga, ali je taj problem ipak postojao i mnogo pre njihovog konzumiranja. Unapred mnogo hvala na odgovoru zabrinuta

    Odgovoreno: 03. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Mislim da ovo pitanje preusmerite psihijatru ili psihologu, iako licno
      mislim da je ova situacija u mnogome i posledica uzimanja antidepresiva.
      pokusajte drugacije lecenje depresije /kvantna medicina, homeopatija,
      akupunktura, fitoterapija/.