Postovani, pre mesec dana sam imao intervenciju na mokracnoj besici. Dijagnoza sa kojom sam primljen: n02 haematuria massiva zavrsna dijagnoza: c67 tu vesicae urinariae. Cystis renis dex. Op: tur tu vesicae urinariae sada sam dobio patohistoloski nalaz, pa bih zeleo da mi ga malo pojasnite "carcinoma transitiocellulare papillare noninvasivum vesicae urinariae, gradus 2. Tumor infiltruje laminu propriju sluznice. Misicni sloj zida mokracne besike nije registrovan u poslatom materijalu. Stadijum tumora: pta, mx, nx. " sta govori oznaka c67 i ove oznake za stadijum tumora? Unapred hvala i pozdrav!

    Odgovoreno: 01. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Kod vas se radi o povrsnom tumoru prelaznog epitela mokracne besike koji
      je probio submukozu ali nije zahvatio misicni sloj. Tumor je niskog gradusa
      i nije zahvatio limfne cvorove niti je dao udaljene metastaze.
      ovi tumori pokazuju sklonost ka recidiviranju i progresiji, sto ce reci
      svaki recidiv je maligniji i dublji.
      kod ovih tumora tur/transuretralna elektroresekcija/ nije dovoljna vec se
      praktikuje i adjuvantna terapija instilacijom bcg vakcine u besiku ili
      se sprovodi hemioterapija. Ovo odredjuje urolosko
      onkoloski konzilijum.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #51782

    • Poštovani, Molim Vas možete li mi reći gde mogu naći OncoTice,hitno mi je potreban za majku! Hvala unapred

    • Postavljena mi je dijagnoza:C674 Neoplasma malignum vesicae urinariae,parietis posterioris. Operisan sam dva puta. Posle druge operacije, primao sam lek oncotice šest nedelja. Posle dve nedelje sam trebao da počnem primanje leka svake druge nedelje , ali leka nema u bolnici i nemogu da primam terapiju. U bolnici kažu da je prestala proizvodnja leka, ali sam pročitao da se lek proizvodi u inostranstvu i trenutno ga ima u Austiju , u Beču. Kako će se odraziti prekid lečenja? Kako doći do leka?

    • Citoskopijom je kod moga oca velibora ustanovljena dijagnoza vesicae urinariae c67 indikovanaop. Tur tu vesicae urinariae pa me interesuje sta to sve znaci i kolko je to oz biljno rekli su nam da ce operisati laserom dali je to najbolji nacin posto je on dijabeticar javi te mi molim vas pozdrav