Postovani, imam 38 godina. Od pre desetak dana imam sledece tegobe: cesto mokrenje, utisak da nisam potpuno mokrio, tegobe se pojacavaju u vecernjim satima, inace nisam imao bolove ili peckanje, takodje ni temperaturu. Samo cesto mokrenje, uvece na svakih 15-ak minuta. Doktor opste prakse me poslao da uradim urinokulturu, nalaz dobar tj. Nema bakterija. Konacno pre dva dana prepisao mi citeral 500, i dalje iste tegobe. Koliko sam informisan urinarne infekcije su prilicno uporne pa se brinem da se nesto ne iskomplikuje. Da li je potrebno da uradim jos neka pretrazivanja, mozda da trazim uput za urologa? Inace pre 2 meseca sam prestao da pusim pa nervozu lecim u teretani gde puno vozim biciklu. Da li mozda to ima nekog uticaja? I da li smem da vozim biciklu dok primam terapiju? Molim za odgovor.

    Odgovoreno: 30. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Najbolje da potrazite urologa pa da se urade laboratorijski i potrebni
      ultrazvucni pregledi.
      biciklo smete da vozite dok ste na terapiji, ali pazite biciklo / sedenje na uskom sedistu /
      moze izazvati kongestiju prostate.