Postovani, u urinokulturi mi je izolovana proteus mirabilis 10 miliona. Popila sam jednu celu kutiju cefaleksina i prestali su mi bolovi koji su mi se širili sve do rebara. Nakon sedam dana od prestanka terapije mi se pojavio snažan miris mokraće koji je bio karakterističan za upalu. Da li je moguće da se bakterija vratila tj. Da nije uništena? Da li je moguće i da je moj muž zaražen jer ovih meseci pokušavamo da ostvarimo trudnoću? Hvala.

    Odgovoreno: 28. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Proteus mirabilis je gram negativna bakterija koja raste kako u
      aerobnim tako i u anaerobnim uslovima. Nalazi se u zemljistu, vodi i
      namirnicama. Ulazi u sastav fizioloske mikroflore digestivnog trakta.
      nije polno prenosiva. Razvija se u organizmima gde je oslabljen imunitet.
      treba da jacate imunitet. Uzimajte dosta tecnosti, fitopreparate.
      za vise mozete da se javite na moj e mail.