Poštovani, imam 24 godine. Zbog osećaja bola i nelagodnosti pri mokrenju, uradila sam urinokulturu. Rezultat je bio lactobacillus spp u velikom broju (preko 100 000 cfu u 1 ml urina) . Pošto znam da je to normalna bakterija vaginalne flore, interesuje me da li je ona mogla biti izazivač urinarne infekcije i na šta bi taj rezultat mogao još da ukazuje? Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 29. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Kod vas je radjena kvantitativna urinokultura po sanfordu.
      nalaz 100 000 cfu/ml lactobacilla je normalan nalaz i on govori da je
      na podlozi izraslo samo 10 kolonija, sto je samo znak kontaminacije mokrace.
      inace lactobacillus je probiotik. Stanovnik je normalne crevne flore i on se uzima
      za stabilizovanje crevne flore, narocito kod terapije antibioticima.
      ponovite urinokulturu. Problemi koje imate nisu od ove bakterije.