Dobar dan. Nedavno mi je utvrdjeno na osnovu analize urina da imam enterococcus spp bakteriju. Doktor mi je prepisao lek ali me zanima vase misljenje kako se leciti i koliko je opasno za partnerku prilikom seksualnog odnosa. Cim sam saznao koristim zastitu. Hvala.

    Odgovoreno: 28. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Pretpostavljam da vam je propisan antibiotik na osnovu urinokulture.
      to je gram negativna bakterija koja kolonizuje sluzokozu creva.
      ne radi se o polno prenosivoj bakteriji, ali je dobro sto koristite zastitu.