Vrednosti analize krvi su relativno dobri. Problem je vrednost psa ng/ml koja se povechava od 34. 6 na 45. 3 ng/ml. Proverena je prostata kod urologa rezultat je negativan. Moje pitanje je: dali psa vrednosti se odnose samo na prostatu ili i na druge delove organizma.

    Odgovoreno: 28. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Niste naveli godine starosti, ali ovolike velike vrednosti psa iziskuju biopsiju prostate
      pod kontrolom ultrazvuka. Psa je spoecifican marker samo za prostatu.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #51550

    • Ivan nikolov 28. 01. 2010.

      Zadovoljan sam sa odgovorom samo ste mi potvrdili sto sam i mislio. Moja starosna dob je 64godine. Prrostat na eho slici je dala: inkapsuliran sa velicinom od 46mm. Danas sam dobio trechu analizu psa koja ima vrednost 35. 2ng/ml. Sad spremam dijagram celokupne analize krvi i za par dana poslacu vam dijagram. Hvala puno predivni ste. Pozdrav ivan