Postovani, moje pitanje je sledece: da li manjak gvozdja utice ne reprodukciju? Moj suprug ima ciklicno iz nepoznatih razloga na svake 3 godine pad gvozdja. Poslednja analiza pokazala je 3. 6 jedinica (minimum za muskarce je 11) . Ostali rezultati su u redu. Isao je ranije na ispitivanja, i sve je bilo u najboljem redu (srce, pluća, jetra, bubrezi) . Dobili smo predlog da ode jos kod gastroenterologa. Posto planiramo da porsrujemo porodicu, da li bi to u ovakvim okolnostima imalo kakvih losih uticaja na plod? Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 28. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Za snizeno gvozdje u serumu konsultujte hematologa i internistu.
      dobro je sto idete kod gastroenterologa. Ako nije u pitanju neka
      ozbiljnija bolest onda situacija sa oplodnjom treba da bude dobra,