Postovani, moje ime je milan (22g.) zamolio bih vas za odgovor na nesto sto me vec odavno muci! Pre otprilike 3-4 godina sam primetio na glavi penisa (oko onog dela koji je zaobljen preko kojeg prelazi kozica) da su se pojavile neke sitne, belicaste tackice (nalik mitiserima) , koje me inace ne bole i nisam siguran da li je to normalno, ali posto zivim u jednom malom mestu pored nisa gde svako svakog zna, nisam jos uvek skupio hrabrosti da posetim svog lekara radi izdavanja uputa za urologa, jer se bojim da bi to procurilo do moje majke koja inace radi u zdravstvu kao spremacica, i koja to ne bi podnela pre nego sto bih saznao rezultate pregleda! Isto tako sam pre nekog odredjenog vremena primetio da mi je desni testis veci od levog i imam osecaj kao da se sastoji iz dva dela povezana nekim kanalcicem, dok je levi testis u redu (mada mozda malo poduo) nisam siguran. Testisi me takodje ne bole, mozda s vremena na vreme ali nista vise nego bilo koga drugog! E sad, moje pitanje je da li su sve ove pojave normalne, kakvo je vase misljenje o takvom stanju i sta je vasa preporuka raditi nadalje, posto me to bas ometa u normalnom zivljenju i da sam se zbog toga dosta povukao u sebe, jos uvek nisam imao seksualni odnos sa devojkom bojeci se da je necim ne zarazim, jer nisam ni sam siguran da li je samnom sve u redu, a vreme ide. . . A ja nemam hrabrosti otici lekaru i pozaliti se na tako nesto?! Zbog delikatnosti situacije bih vas molio za odgovor, jer ste mi vi za sada jedina nada i ukoliko vam je nesto bilo nejasno oko moje situacije ostavite br. Tel. Pa da se cujemo! Unapred sam zahvalan i izvinjenje za predugacak tekst i proste termine koje sam koristio jer nisam upoznat sa medicinskim strucnim nazivima muskog polnog organa! Pozdrav i sve najbolje. . .

    Odgovoreno: 28. 01. 2010.
    • Poštovani,
      To na koroni glansa penisa su verovatno tisonove zlezde i one se lako koagulisu.
      sto se tice testisa, treba uroloski pregled i ultrazvuk.
      ipak, evo vam moj telefon: 06319830742 pa se javite.