Ja sam rodjena 1981 a suprug 1982 imamo problema sa trudnocom. U braku smo dve godine. Da ne bih duzila skraticu. Bili smo pozitivnii na ureaplazu i izlecili smo je. Suprug je uradio spermogram i spermokulturu. Spermokultura je ok, a spermogram kako doktor kaze nije dobar a nije ni los. Prepisano mu je da pije cink, selen, vitamin e i arginin. A njegov spermogram je: (samo cu prepisati brojke iz spermograma, jer ja ne kapiram sta je dobro a sta lose, sem pokretljivosti) volumen 2. 6 x10 (3) /l izgled belicast ph 7. 9 broj spermatozoida 84. 0 x10 (9) / l pokretnih posle 30 min. 0. 44 slabo pokretnih 0. 40 nepokretnih 0. 16 normalni oblici 0. 62 patoloski oblici 0. 38 leukociti u v. P 4-6 eritrociti / epitelne celije / fruktoza 1. 0 aglutinacija spermat. Retka bilo bi mi drago kada bi neko mogao bar malo da mi pojasni spermogram. I da mi kaze da li je terapija dobra. Jos nesto sam zaboravila da napisem sto se mene tice kod mene je sve ok. Unapred hvala

    Odgovoreno: 28. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Spermogram vaseg supruga je dobar/dobar broj, dobra pokretljivost, dobra morfologija/.
      jedino sto ne valja su leukociti, a oni su znak infekcije.
      terapija nije losa, ali treba leciti infekciju.
      pozovite me na 06319830742.