Poštovani, molim vas da mi odgovorite na pitanje zašto se dešava da esherihija ne reaguje na antibiotike određene po antibiogramu? Pila sam po antibiogramu-ciprocinal 10dana, nalidiksnu kiselinu 4x2 od 500mg 7dana i -ništa. Onda sama uključim nitrofurantoin od 100mg ujutro i uveče - već drugi dan osjetim olakšanje. Šta sad da radim? Da li se slažete sa terapijom 100mgx2 10dana i kako dalje sa terapijom?? Na svu sreću imamo vas na stetoskopu-inače, ljekari u bl se pretjerano ne unose u problematiku pacijenta ili kažu pij čajeve-a bolovi i pečenje je nesnosno. I još nešto. . . Esherihija nije toliko zastupljena u broju koliko stvara velike tegobe tegobe-100 000 u 1ml urina. . Mnogo hvala na strpljenju. .

    Odgovoreno: 27. 01. 2010.
    • Poštovana,
      O eserihiji je mnogo napisano pa i na ovim stranama. Potrudite sa da
      nadjete slicna pitanja pa ih procitajte.
      ako treba javite se na moj e mail.