Postovani doktore, u braku sam cetiri godine i ne mogu da zatrudnim. Imam 27 godina i samnom je sve uredu, problem je kog muza, dijagnoza azospermija sa ocuvanom spermatogenezom, spermogram je radjen vise puta ali rezultati su uvek bili bez spermatozoida. Zanima me da li u nasem slucaju vredi pokusati inseminaciju ili hirusko lecenje azospermije? Svi ostali nalazi kod muza su uredu.

    Odgovoreno: 27. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Otkud znate da je ocuvana spermatogeneza? Ili je radjena biopsija testisa?
      inseminaciju ne mozete uraditi jer nemate cime, sem ako se ne nadju
      spermatozoidi punkcijom epididimisa.
      najbolje da se javite urologu koji se bavi problemom fertilizacije.