Sta je to spermatogeneza, i sta se podrazumeva pod tim da traje 72 dana, da li u tom periodu nema zrelih spermatocita ili????

    Odgovoreno: 27. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Spermatogeneza podrazumeva proces stvaranja zrelih, za oplodnju sposobnih
      spermatozoida. Odvija se u testisima i odvodnim kanalima-pasemniku,
      semenovodu i semenim vrecicama. Za formiranje zrelog spermatozoida-od pocetka
      do kraja-potrebno je 72 dana, grubo tri meseca.
      tako ako neko danas pocne sa lecenjem, rezultate ocekujemo tek za tri meseca.