Postovani, vec 6-7 meseci s vremena na vreme (na 5-10 dana) javlja mi se crvenilo na penisu i na kozici polnog organa, koje nestaje u roku od dva dana nakon dodatnog pranja polnog organa (svakodnevno odrzavam redovnu higijenu) obicnim sapunom kojim se kupam-nakon pojave crvenila. Posto mi je crvenilo nestajalo, nisam se obracao doktoru. Napominjem da nemam nikakve druge simptome tipa peckanja, svraba, sekreta, neprijatnog mirisa. Medjutim, posto ne prestaje da se pojavljuje uradio sam privatno bris uretre i nadjena mi je bakterija enterococcus spp u velikoj kolicini i sa cistom kulturom, kako pise u nalazu. U nalazu je takodje navedeno da citiram "znacaj nalaza procenjuje ordinirajuci lekar (klinicka slika) . Moguca je kontaminacija crevnom florom sa koze spoljasnjeg orificijuma uretre". U biogramu mi pise da je bakterija sensitivna na ampicilin, amoxicilin, amoxicilin+clav. Kis, ofloxacin, ciprofloxacin i vancomycin. Da li mi savetujete da posetim lekara (i ako mi savetujete-kog lekara) ili da pocnem sam sa terapijom s nekim od navedenih antibiotika (ako savetujete navedite mi sa kojim) ?.

    Odgovoreno: 27. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Uzmite deset dana amoksiklav 3x1 uz probiotik.
      dosta tecnosti i cajeva. Odnosi sa zastitom.
      nakon ove terapije od dest dana mozete produziti biljnim preparatima.