Na asa testu rezultat je sledeci; za mog muza; mar metoda direktna i indirektna; 80% vezanih spermatozoida za mene; 80% vezanih spermatozoida suprugu je urolog savetovao da pije pronison, pa da ponovo uradi asa test. Recite mi da li bi i ja trebalo da dobijem neku terapiju? Imamo po 38 godina.

    Odgovoreno: 27. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Lecenje steriliteta je timski posao.
      nalaz antispermatozoidnih antitela kod supruga i vas je kompleksno pitanje.
      imunosupresivna terapija kortisonom ne daje narocite rezultate. Bolji su rezultati
      kada se pored kortisona daje i vd3 / vitamin /. Ipak najbolje rezultate daje specijalna
      obrada spermatozoida kada se vrsi deblokada-oslobadjanja spermatozoida od
      antitela.
      u vasem slucaju, smatram da i vi treba da uzimate pronison i vd3. Mozda bi bilo bolje
      da za to konsultujete ginekologa ili jos bolje imunoloda koji se bavi reproduktivnom
      imunologijom.