Poštovani doktore, već godinu dana imam simptome nalik hroničnoj upali prostate: bol u donjem delu stomaka, donjem delu ledja, iscedak iz polnog organa, peckanje pri mokrenju, učestalo mokrenje, nekada bol ispod testisa itd. Pre mesec dana sam uradio urinokulturu, spermokulturu, uretralni bris na hlamidiju i bris uretre. Nalazi su bili negativni svi osim brisa uretre kod kojeg su izolovane dve bakterije: staphylococus aureus i enterococus species. Urolog mi je prepisao terapiju prema antibiogramu i to tbl. Panklav 500mg 3x1 7 dana. Koristio sam te lekove, medjutim simptomi nisu nestali te sam nakon 10 dana ponovo uradio bris uretre u kojem su opet izolovane iste bakterije. Molim vas, da li mi možete pomoći i preporučiti pravilnu terapiju? Unapred zahvalan, srdjan

    Odgovoreno: 27. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Najpravilnije lecenje je po antibiogramu nakon uzetog brisa. Za vreme lecenja
      odnosi su sa zastitom. Po nekada se i partneka leci.
      pokusajte cefalosporinima uz koriscenje probiotika. Dosta tecnosti, cajeva, fitopreparata.