Postovani, suprug i ja imamo problema sa potomstvom. Posle uradjenih analiza na koje nas je uputio moj ginekolog, upuceni smo na vantelesnu oplodnju. Javili smo se na odabranu kliniku, suprug je radio spermogram sa ishodom nula, ponegde je bio uocen po neki pokretan spermatozoid i par nepokretnih. Upuceni smo urologu-radjena je punkcija epididima i nisu pronadjeni spermatozoidi. Dobio je terapiju-nolvadex 2x10mg mesec dana, l karnitin 1x1 3 mes. , l arginin 1x1 3 mes. , zink 1x1 3 mes. , vit. E. Ali i posle ove terapije spermogram se nije poboljsao. Suprug je radio sve analize-bakterioloske, virusne, hormone, kariotip iz periferne krvi, mikrodeleciju y hromozoma i svi rezultati su u granicama normalnih vrednosti. Na pitanje sta posle svega ovoga, kako poboljsati spermogram i doci do potomstva nismo dobili odgovor. Moji rezultati su svi dobri. Suprugov poslednji spermogram pre odlaska na vantelesnu-volumen 4ml, izgled belicast, ph alkalna, spermatozoidi- 6 000 000 broj/ml, pokretnih 50% , slabo pokretnih 20% , nepokretnih 30% , likvefakcija posle 30 min-potpuna, fruktoza pozitivna, ali svi rezultati spermograma posle ovog unazad godinu dana su ravni nuli. Zato vas molim ako ste u mogucnosti da mi odgovorite sta dalje da radimo, da li postoji jos koja analiza i terapija da bi se poboljsao spermogram, kako bi smo dosli do potomstva. Unapred zahvalna, jelena

    Odgovoreno: 26. 01. 2010.

Komentari na pitanje: #50951

    • Dobar dan, moj slučaj je isti kao ovaj gore naveden, osim toga što biopsiju treba da mi rade sledeće sedmice. Pominjali ste alternativno lečenje steriliteta. Već sam na dijeti, pijem razne čajeve, skinuo dosta kila (sa 101, 2 kg pao na 90 kg, visina 194 cm). Takođe imam terapiju kvantne medicine. Na kakvo alternativno lečenje ste tačno mislili? Hvala unapred.