Poštovani, šta bi to bila traumatska ruptura epididima? Koje promjene na epididimu tada nastaju? Koliko je opasna po plodnost i seksualni život, te da li treba obavezno da se pristupa brzom liječenju ukoliko se žele izbjeći posljedice? Veliko hvala i srdačan pozdrav!

    Odgovoreno: 21. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Jel to samo akademsko pitanje ili stvarna povreda skrotuma?
      ako se radi o povredi epididimisa onda je neophodno otici kod urologa, koji
      ce pregledom i ultrazvukom utvrditi stanje povrede i potrebu eksploracije skrotalne kese.
      hirurski rad bi zavisio od nalaza.