Postovani, molim vas da mi protumacite spermogram volumen 3, 5ccm ph8, 1 koenzistenija -pojacan viskozitet, gelira za 35 min. Izgled sivkasto staklast broj spermatozoida-50, 0x10 6 ccm. Br. Spermatozoida175, 0x10 6vol. Progresivno pokretnih 10% pokretnih30% normalne forme 55, patoloske forme 45, le. (u vid. Polju) 6-9, er. U vi. Polju nema. Ostale celije pl. Etitel. Fruktoza (kval.) poz. Aglutinacija +++. Ovaj rezultat je posle dva meseca terapije proxeed plusa i losiji je od prethodnog. Kako je to moguce. Unapred hvala

    Odgovoreno: 21. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Smanjen je broj pokretnih, ali u vidnom polju ima vise eritrocita a
      i aglutinacija je povecana sto bi moglo govoriti o eventualnoj infekciji
      i postojanju antispermatozoidnih antitela. Ispitivanje treba usmeriti u tom
      pravcu /spermokultura, brisevi, asa/. Ako se nesto og ovoga otkrije, to bi moglo
      objasniti ucinak proxeeda.