Imam 52 god. Pre 13 god je nadjen tu u besici od 10mm i isti je otstranjen ekt a biopsija je pokazala da je malignog karaktera (mislim da je gradus bio 1 ili 2) . Od tad sam imao recidive po nekoliko mm koji su uklanjani ekt nakon redovnih cistoskopskih kontrola na 3mes. , 6 meseci ili 9 meseci sa ponavljanjem recidiva na oko 2, 5god. Nakon poslednje intervencije pre 3 mes (st post tur tu ves urin c67) i uklanjanja istog, sam primio bsz vakcinu 6 doza. Od poslednje sam dobio reakciju tzv besezitis ili cistitis haemorrhagica post instilationem immunocyst sa jakim bolovima i terapiju geramicin (ili gentamicin?) 5 dana po dve injekcije dnevno na 12h kasnije nastavljena terapija palitreksom 500 2x2 dnevno - po koriscenju 3sedmice prekinuta terapia a nastavljena ranije takodje paralelno uvedena terapija sa rifamorom 300 na 12h i izoniazid tab. 300 jedna dnevno sada vec mesec dana kako istu koristim i dalje. Jaki bolovi prestali kao i pojava krvi, (poslednji pregled urina: eritrociti 4-5, soli malo am, urata) , urinokultura sterilna. Pijem caj od nevena i kantariona, nekad zamenim uvinim cajem i cajem od brusnice 3-4 solje dnevno. Tegobe: 20 puta mokrim za 24h od cega nocu 5-6 puta. Pecenje ili bol na kraju izmokravanja. Nocu otok uretre (i penisa) i otezano izmokravanje. Nakon skidanja katetera pre 15 dana imam crvenilo na vrhu penisa i kozici sa jakim peckanje (nistatin mi nije prijao a hlorafenikol samo delimicno kao ni samo higijena bebi sapunom ili samo cistom mlakom vodom. Svremena na vreme bol kao ubod iglom u delu uretre ili prostate -nemogu da procenim i neka vrsta pritiska ili tezine u delu korena uretre. Kontrolom kod urologa receno da su simptomi normalni za jaku upalu a proces smanjenja tegoba bice spor i dugotrajan. Molim za vas savet - komentar i pomoc za navedene tegobe do redovne kontrole na koju cu svakako ici kod ordinirajuceg urologa. Hvala unapre.

    Odgovoreno: 21. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Pored terapije koju koristite, predlozio bih vam i preparate iz palete
      cv, na prvom mestu tecni kiseonik.
      za vise informacija obratite se na moj e mail uz poziv na broj pitanja.