Pre oko mesec dana mi se prvi put pojavila krv svetlocrvene boje u spermi, par dana posle toga sperma je bila braonkasta pa posle jos par dana normalno bela. Juce opet svetlocrvena krv u spermi. Mokraca je normalna, nemam nikakve bolove, niti peckanje pri mokrenju ili ejakulaciji. Imam 25 godina. Imam dete. Zasto se to pojavljuje? Inace mnogo sedim, da li to ima nekakve veze? Nikad nisam bio kod urologa, cuo sam da kada se uzima uzorak iz kanala mnogo boli. Sta moze da bude uzrok tome i kako se leci? Srdacan pozdrav!

    Odgovoreno: 21. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Najcesci uzrok hemospermije je upala prostate ili pak semenih kesica.
      ako niste do sada nista uradili a vi sada uradite laboratorijske analize krvi i
      mokrace, urinokulturu, bris uretre na bakterije, gljivice, trihomonas, hlamidiju i mikoplazme.
      lecenje je antibioticima 2 nedelje /zavisno sta se bude izolovalo/.
      ja preferiram posle toga i biljnu terapiju u trajanju od nekoliko meseci.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #50619