Postovanje, od sredine oktobra imam probleme sa mokrenjem koji nisu bili strasni, tako da nisam ni obracao paznju. Ali od novembra mi se stanje pogorsalo. U pocetku sam imao učestalu i naglu > (neodloznu potrebu za mokrenjem) . Morao sam i nocu da ustajem. . . Mislio sam da imam blagu upalu mokracnih kanala pa sam od 14-tog decembra poceo da pijem citeral od 250 mg (pakovanje od deset tableta) dva puta dnevno. Pio sam ga petnaest dana, ali mi se stanje nije nesto posebno popravilo osim sto sam redje nocu isao u wc. Povecao sam dozu na 500 mg (pakovanje od deset tableta) dva puta dnevno (posto sam vec krenuo na svoju ruku da se lecim, rekoh ajd da nastavim) sada pod pretpostavkom da imam upalu prostate. . . Citeral od 500 mg pijem od 29-tog decembra. Stanje mi se poboljsalo, nemam potrebu da ustajem nocu i nemam vise naglu potrebu za mokrenjem. Sve u svemu stanje mi se normalizovalo. Moram da napomenem da do sada nisam imao nikakvih slicnih problema, nemam bolove u predelu gde se nalazi prostata, ili u predelu krsta. . . Ne pece me dok mokrim. . . Imao sam normalne fizicke aktivnosti (malo rad sa tegovima, bicikla – u medjuvremenu sam to smanjio. Pomalo treniram, a bajk ne vozim) normalna ishrana. . . Jedino sto sam pio propolis kapi (10 kapi ujutru i 10 uvece) u periodu od septembra 2008-me do juna 2009-te. Potreban mi je vas savet koliko dugo jos smem da pijem citeral od 500 mg (s obzirom da ga neprekidno pijem od 14-tog decembra) i interesuje me koliko dugo se on zadrzava u organizmu nakon prestanka uzimanja? Unapred hvala. . .

    Odgovoreno: 18. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Citeral moze da se pije do dve, maksimalno tri nedelje.
      nemojte vise da se lecite na svoju ruku.
      sada nastavite lecenje probioticima i fitopreparatima.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #50580

    • Citeral od 500 mg se pije najmanje 3 nedelje, eventualno u cetvrtoj nedelji polako smanjujte dozu...