Postovani, imam problem sa levim testisom. Sa unutrasnje strane, pocev od vrha (testisa) imam neku nabubrelu masu precnika mozda 1cm. Primetio sam to pre godinu dana, i nakon posete urologu dobio sam dobar "zdrav" odgovor. Da bih pre par meseci ponovo posetio urologa koji mi je uradio ultrazvuk, i ponovo dobio dobar odgovor odnosno da je sve u redu. Ali mi to i dalje neda mira. Ne boli, ali bas i nije prijatno. Ima dana kada ne mogu normalno da funkcionisem i stalno razmisljam o tome. Nemam redovan seksualni odnos. Pusac sam. Alkohol koristim u normalnim kolicinama. Nadam se da cu dobiti ohrabrujuci odgovor, ili savet koji ce mi pomoci da razumem prirodu problema i izborim se s' istim. Hvala unapred

    Odgovoreno: 19. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Ako su vas dva urologa pregledala i rekli da nema nista opasno a
      usput je uradjen i ultrazvuk onda sigurno mozete biti spokojni.
      mi se u skrotumu najvise plasimo tumora. Tumor raste u samom testisu a vi ovo opisujete
      pored.
      mozda je samo varikocela ali je sigurno pocetna, tako da bih vam predlozio da
      ovome ne pridajete veci znacaj.