Postovani, u avgustu prosle godine sam radio bris glansa posto je i moja devojka radila briseve i oboje smo imali bakteriju enterokokus. Ona je koristila vaginalete neopenotran i na ponovljenom brisu je bilo sve u redu. Meni je doktorka prepisala po antibiogramu ampicilin. Na ponovljenom brisu mi je izolovana bakterija eserihija koja je lecena ampicilinom. Nakon toga mi je izolovana bakterija proteus mirabilis za koju je doktorka rekla da ne teba da se leci posto nije opasna. I devojka i ja smo sada ponovo uradili briseve i urinokulturu posto radimo na tome da dobijemo bebu. Njeni rezultati su svi u redu a meni je pronadjena bakterija proteus vulgaris u brisu glansa a urin je bio sterilan. Antbiogram je: ampicilin senzitivan, cefaleksin senzitivan, cefatriakson senzitivan, amikacin senzitvan, gentamicin senzitivan, tetracikin rezistentan. Koliko je opasna ova bakterija posto radimo na tome dam dobijemo bebu? Kako je moguce da moja devojka nema ovu bakteriju kada imamo nezasticene odnose? Nemamo analni sex a sve ove bakterije su stanovnici crevne flore. Unapredm hvala na odgovoru

    Odgovoreno: 18. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Radite na jacanju imuniteta a ako nemate promene na prepucijumu nemojte vise
      ni raditi briseve. Prepucijum lecite lokalno hipermanganskim kupkama, kantarionom. . .
      ne uzimajte vise antibiotike.