Molim vas da mi pojasnite ovu dijagnozu; transitional cel carcinoma vesicae urinariae infiltrativum mkb-c-67, t3 histoloska analiza na dostavljeni tumor pokazao raskinuti delovi od tumur na prednji epitel sa probivom na bazalnom membranom i infiltriran vo lamina proprija i povrsni muskuli so nejasno ocrtavanje na na zdravi rubovi, sto uputuje na podlaboki probiv u muskulaturi.

    Odgovoreno: 19. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Radi se o infiltrativnom tumoru prelaznog epitela mokracne besike koji je
      probio bazalnu membranu zida besike i zahvatio pocetni deo misicnog sloja.
      zid besike ima cetiri sloja: sluzokoza, podsluzokoza, misicni sloj i perivezikalni sloj.
      povrsni tumori rastu u kavum besike i zahvataju sluzokozu i ne probijaju bazalnu membranu koja se nalazi
      prema misicnom sloju, a duboki infiltrativni tumori rastu prema dubini i misicnom sloju
      pa na kraju probiju ceo zid besike.
      pretpostavljam da ce onkolosko uroloski konzilijum predloziti lecenje u vasem slucaju.