Poštovani, sada sam u 23. Nedelji trudnoće i na poslednjem nalazu urinokulture koji sam radila u privatnoj labaratoriji (pre nedelju dana) su mi pronađene dve bakterije u urinu: enterococcus spp. 1 000 000/ml i escherichia coli 1 000 000/ml. Pre toga sam osecala (kratak period-3, 4 dana) bolove u predelu bubrega i besike i osecala sam blago peckanje pri mokrenju, i bilo je učestalo. Doktorka u domu zdravlja mi je odmah dala uput za n. Front, ali i uput za ponovnu urinokulturu u institutu batut. Hitno sam otisla u front i tamo su mi prepisali dva antibiotika (na osnovu antibiograma): pipem tablete i amoksicilin 2x2 na 12h od svake, sa puno čaja. Pocela sam od pre tri dana sa tom terapijom. Danas su mi stigli rezultati urinokulture (koje sam radila takođe pre bilo kakve terapije) iz batuta i rezultati su drugačiji-po njihovom nalazu imam samo escherichia coli i to 100 000/ml. Na njihovom antibiogramu stoji amoksicilin kao jedan od ponuđenih lekova. Pijem čaj za trudnice i decu josif pančić jer sam čula da je odličan za ovaj problem. Molim vas recite mi dali da onda nastavim sa amoksicilinom 2x2 na 12h i puno čajeva ili kako (imam više poverenja u rezultate sa batuta) ? Koliko je ova bakterija opasna po bebu i ovi antibiotici koji su mi prepisani? Recite mi molim vas nesto detaljnije o ovom problemu pošto sam baš uplašena!

    Odgovoreno: 19. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Prisustvo eserihije coli u urogenitalnom traktu nije toliko zabrinjavajuce za trudnocu.
      ako nemate posebne smetnje, antibiotike ne uzimajte. Pijte dosta tecnosti i cajeva.
      evo vam sajt jedne trudnice doktorke koja je dosta upucena u problem eserihije kod
      trudnoce.
      www. Biobalance. Rs