Postovani, imam pozitivan rezultat asa, oko 80% vezanih spermatozoida. Radio sam test na torlaku iz uzorka sperme, dok su mi rezultati iz krvi negativni. Koliko to utice na oplodnju? Ja i supruga pokusavamo vec nekoliko godina da dobijemo bebu, radili smo i dve vantelesne oplodnje, bezuspesno. Ja sam odlucio da se podvrnem terapiji kortikosteroidima, pa da mozda uspe oplodnja i prirodnim putem. Koje je vase misljenje o tome? Hvala

    Odgovoreno: 15. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Pre vto je terapija kortikosteroidima bila osnovna terapija kod imunog steriliteta.
      kortikosteroidi imaju i nezeljena sporedna dejstva pa se danas radije ide
      na deblokadu spermatozoida od antitela i tako spremljena inseminiraju intrauterino.
      uostalom, pokusajte i tako.