Poštovani, da li je moguće da prisustvo žarišta endometrioze u uterusu kod moje supruge provocira česte upale bešike praćene prisustvom escerichije coli? Obično se dokaže prisustvo bakterije 10. 000 na 1ml urina a ona ima izuzetno jako pečenje i bol u bešici kao da je mnogo više bakterija. Rađeni su nalazi na mikoplazme. . Sve je u redu. Pije ciprocinal po antibiogramu, ali ne pomaže baš iako pije već 5-ti dan. Da li da nastavi sa ciprocinalom ili da pređe na nalidiksinsku kiselinu (nevigramon) koji je idući senibilan po antibiogramu? Prilično smo zbunjeni i zato bih vas molio za savjet. Hvala na strpljenju. .

    Odgovoreno: 15. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Ako vasa supruga boluje od endometrioze moguce je da ima navedene tegobe.
      javite se ginekologu, porazgovarajte o problemu i neka vam on da instrukcije i opis
      problema pa ako on sumnja na endometriozu besike, onda idite kod urologa.
      pre nekoliko dana sam imao slicno pitanje pa se potrudite da ga procitate.
      za vise informacija stojim vam na raspolaganju.