Poštovani, da li je moguće da se esherichia coli negdje "zavuče", tj. Ostane prikrivena u urološkom sistemu sa prisutnim tegobama u vidu bolova u donjem dijelu stomaka, a da se u urinokulturi i urinu ne pokaže, kao i da nalaz uz bude u redu? Te da iz nekog razloga bukne upala? I molim vas, da li postojanje endometrioze u uterusu može biti provokator prethodno navedenog? Hvala puno

    Odgovoreno: 11. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Tegobe koje navodite su najverovatnije posledica endometrioze.
      ciklicni bolovi u karlici, ucestalo mokrenje, sukrvicava mokraca.
      inace, endometrioza je prisustvo celija koje oblazu normalno supljinu
      materice na jos nekom mestu/kod vas u besici/. Te celije reaguju na hormonalne
      promene u organizmu zene, te u vreme menstruacije dolazi do njhovog odlubljivanja-imitacije
      menstruacije.
      uraditi cistoskopiju i biopsiju eventualnih endometriticnih promena u besici.
      pored ginekoloske terapije nije na odmet i fitoterapija.