Postovani doktore, vec sedam godine sam u braku, i nikako da dodjemo do jako zeljene bebe. Rezultati moje supruge su u redu, pa bih vas molio ako bi mogli da mi protumacite moj izvestaj o spermogramu i date neku preporuku: 1. Zapremina ejakulata: 4, 5 2. Broj spermatozoida/ml: 60 3. Broj spermatozoida/vol: 270 4. Progresivno pokretnih: 30 5. Nepokretnih: 65 6. Pokretnih u mestu: 5 7. Normalne forme: 35 8. Abnormalne forme: 65. Unapred se zahvaljujem

    Odgovoreno: 11. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Smanjen broj i smanjena pokretljivost su najcesce posledica infekcije, varikocele
      ili pak autoimunih procesa. Ispitivanja su verovatno i sprovedena u tom pravcu.
      ako nesto imate jos od nalaza mozete da mi se javite
      sa obaveznim pozivom na broj ovog pitanja.