Postovani, nakon uradjene hirurske intervencije i dobijenog izvestaja koji je glasio: 1. Makroskopski: isecak tkiva krpastog izgleda promera 60x30mm, debljine do 4mm - dijagnoza: balanitis chronica fibroproductiva. 2. Makroskopski: isecak tkiva testisa promera 3x2mm. Uzet u rad u celini kao 1 isecak - dijagnoza: na seriji histoloskih preseka analizirano je tkivo testisa u kome se nalazi prosecno 60 kanalica na jednom preseku. Bazalne membrane kanalica su zadebljale. U vecini kanalica prisutne su celije spermatogeneze tipa a i b, a u nesto manjem broju nalaze se primarni i sekundarni spermatociti bez celija spermatogeneze. Posle toga primio sam 6 ampula injekcija menopura i popio sam jednu kutiju muskih hormona. Promena nema. Postoji li mogucnost da imam decu i ako ih ima na koji nacin?

    Odgovoreno: 12. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Spermogram ne moze da se popravi preko noci. Potrebno je najmanje tri
      meseca od pocetka terapije pa da se primeti promena u spermogramu.
      pored ove terapije predlozio bih i adekvatnu biljnu uz koriscenje i preparata
      tecnog stabilizovanog kiseonika.