U spermokulturi su mi pronasli mali broj streptoccus i enteroccus bakterije pa me interesuje jel to utice na zacece ploda tj da li supruga i ja mozemo da idemo na insemenaciju i vantelesnu oplodnju. Posto ove dosadne bakterije lecim vec 6meseci i nema leka stalno se pojavljuju u malom broju. Sada sam ponovo vadio spermokulturu i opet ih ima, a godine prolaze. Da li ima tu nekog leka da se isteraju te koke?

    Odgovoreno: 12. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Neke infekcije su tvrdokorne i uporne.
      niste naveli kakav je spermogram.
      predlazem da radite na jacanju imuniteta, da pijete dva tri litra vode
      i da uzimate biljne preparate. Javite se sa spermogramom.