Postovani, postavio bih pitanje za urologa. Povremeno dajem urin na analizu, radi pracenja svog zdravlja. I uvek mi je broj leukocita i epitelnih celija u urinu veci, odnosno preko dozvoljene granice. Interesuje me: sta predstavljaju te epitelne celije i njihov veci broj? I sta predstavlja veci broj leukocita u urinu?

    Odgovoreno: 08. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Epitelne celije nisu od znacaja, ali le jesu. Veci broj od 5 le u sedimentu urina je znak
      infekcije i tada bi trebalo da se uradi urinokultura.