Postovani, doktore, imam 39g, u braku 1, 5g. Radio sam spermogram, i rezultati su sledeci: izgled-belicast; broj spematozoida - 10x10na9/l; pokretnih posle 30min-0, 60arb. Jed; slabo pokretnih-0, 15arb. Jed; nepokretnih-0, 25arb. Jed; normalni oblici-0, 30arb. Jed; patoloski oblici-0, 70arb. Jed; leukociti u v. P. -3-5; eritrociti-0; epitelne celije-0; aglutinacija spermatozoida-0. Bio sam kod urologa, pregledane genitalije, sve u redu, nema ni varikocele, a i prostata u redu. Nakon ovih rezultata, radio sam bris uretre, urinokulturu, spermo kulturu, hlamidija test, bris na ureo plazmu, bris na mikoplazmu i sve je u redu, nema nikakvih bakterija. Doktorka mi je preporucila duovit, a u apoteci mi dali multi kompleks za muskarce, jedna tableta dnevno. Molim vas, za neki savet, kako popraviti spermogram. Unapred zahvalan.

    Odgovoreno: 08. 01. 2010.
    • Poštovani,
      U vasem spermogramu je nesto smanjen broj spermatozoida normalnog oblika a ima i vise lekocita
      sto nesumnjivo govori za neku infekciju urogenitalnih organa. Infekcije su cesto skrivene i tesko ih je
      testovima dokazati.
      multivitaminski preparat koji ste dobili treba da ojaca vas imuni sistem.
      ja bih pored ovog preparata predlozio i fitoterapiju.