Dali mi mozete pomoci i odgovoriti na moje pitanje. . ?. . -vec duze vreme (poslednjih 5 godina) imam problema sa besikom i genitalijama. Godisnje mi se javlja upala besike 3 do 4 puta, a to je peckanje pri mokrenju bol u besici, osecaj da mi besika nije dovoljno ispraznjena, cesto mokrenje i td. Nalaz urina i urino kulture uvek mi je bio sterilan. Cesto imam sestu grupu vag. Sekreta, koja mi pravi probleme. Uradila sam nalaze na hlamidiju, urea i miko-plazmu, koji su ostali sterilni. Cervikalni bris i bakterijska vaginoza su takodje bili sterilni, dok mi je u vaginalnom brisu nadjena streptokoka grupe b. Uradjen mi je i antibiogram, pa su mi u apoteci napravljene odgovarajuce vaginalete. Sada mi je malo bolje, mada i dalje osecam bol u besici i peckanje oko genitalija. Dali je moguce da imam prisustvo bakterije eserihijekoli, a da se to ne vidi u urinu? Popila sam jednu kutiju ciprocinala. Sta bi ste mi vi preporucili od antibiotika ili mozda nekih biljaka, da ublazim ove sintome. Unapred zahvalna!!!!!

    Odgovoreno: 08. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Mislim da bi eserihiju do sada izolovali da je kojim slucajem ima.
      infekcije mokracnih puteva se u principu lece po antibiogramu antibioticima.
      cesto zloupotrebljavamo antibiotike pa nam se poremeti crevna flora, nakalemi candida. . . . .
      vama predlazem rad na jacanju imuniteta, uzimanje dva i vise litara vode, cajeva, izbegavati
      secere i slatkise. Uzimajte biljne preparate koji mogu dugo da se uzimaju bez stetnih posledica.
      ja licno preporucujem calivitine.
      za vise nformacija mozete da mi se javite uz obavezno pozivanje na broj ovog odgovora-pitanja.