Poštovani kod supruga su nadena antispermatozoidna antitela metoda mar direktna oznacili su sa ++ mar idirektna nisu nađena spermogram volumen 2. 8 izgled beličast broj sprematozoida u l 133. 0 pokretnih posle 30 min 0. 31 arb jed slabo pok 0. 19 nepokretnih 0. 50 normalni oblici 0. 50 patoloski 0. 50 leukocita i eritrocita nema fruktoza 1. 0 aglutinacija 1-2 arb jed. Preporucena nam je vto radili smo ics metodom al se od 13 jajnih celija oplodilo 3. Vto nije uspela. Moje zdravstveno stanje nije dalje ispitivano pa vas molim sa savet da li asa mogu uspesno da se lece i da nam preporucite gde. Unapred hvala

    Odgovoreno: 09. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Mora da znate da je vto uspesan po pokusaju u 25-35% slucajeva. Morate biti
      uporni i strpljivi.
      kod imunoloskih problema se spermatozoidi pre vto deblokiraju-oslobode antitela
      specijalnim postupcima i tek tako obradjeni se koriste za oplodnju jajne celije.