Sta znaci klinicki nalaz urologa: u projekciji urotrakta u maloj karlici desno prevezikalno se uocava sjenka intenziteta kalcijuma dimenzija 5x3mm. Lijevi bubreg je ocuvanog parenhima i kanalnog sistema sa hidronefrozom gr. I-ii i sa znacima dilatacije abdominalnog dijela desnog uretera?

    Odgovoreno: 08. 01. 2010.
    • Poštovana,
      To sto ste napisali nije klinicki nalaz vec interpretacija kontrastnog rtg pregleda ivu (intravenske urografije) .
      senka 5x3 mm u karlici desno znaci kamen desnog uretera ispred ulaza u mokracnu besiku sa
      propratnim prosirenjem uretera (mokracovoda) iznad opisane prepreke i prosirenjem supljina desnog bubrega.
      kamen morate resavati.