U januaru prosle godine izbacila sam kamen od 7 mm iz desnog bubrega. Vec godinu dana osecam bolove u bubrezima posle slane hrane i gaziranog pica koje izbegavam, ali ako uzmem i jedan gutljaj, tegobe nastaju. Pijem dosta tecnosti, ali najvise me muci bol u mokracnom kanalu. Cesto me pece i jedva uspem da sastavim 2 dana bez tegoba. Urinokulturu sam radila 5 puta u raznim ustanovama i ona je sterilna, ali u urinu stalno ima epitelnih celija, leukocita, nekada eritrocita. Operisala sam pre par godina desni lobus stitne zlezde, pth mi je bio povisen, a pre 3 meseca sam operisala i zuc. Ako je ovo posledica peska, da li smem da uzimam rovatinex kapsule (jer nemam zucnu kesu) i koje jos analize da uradim da konacno utvrdim sta mi je? Ginekoloski nalaz je iii c grupa. Da nije ovo razlog pecenja mokracnog kanala i regije oko njega? Unapred hvala!

    Odgovoreno: 08. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Predlazem da povremeno kontrolisete mokracu mikroskopski i bakterioloski.
      uzimajte dva do tri litra izvorske vode dnevno. Pijte cajeve. Vodte racuna o ishrani,
      povremeno radite ultrazvuk burega. Kontrolisite se ginekloski,
      uzimajte i biljne antibiotike i probiotike,
      za vise mi se javite uz poziv na broj pitanja.