Postovani, moj otac ima 59 godina i nekoliko godina unazad ima problema sa prostatom u vidu ucestalog, otezanog i nocnog mokrenja. Trus prostata promera 54x49x62 sa blagim iv rastom, homogena, ogranicena od okoline, sa nekoliko kalcifikata u prelaznoj zoni. Vezikule urednog nalaza. Psa 16, 4 biopsija je pokazala da se radi o bhp, ali epitel dosta zlezda pokazuje visok stepen pin dobio je terapiju proscar i tamsol, ponovio je psa tpsa 9, 3 f/t 0, 11 sta i kako dalje, da li je ovo za operaciju i dokle to treba da se prati? Hvala unapred!!!

    Odgovoreno: 05. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Psa je osetljivi tumorski marker za prostatu i kod njegovog povecanja se obicno ne daje proscar
      cak i kod normalnog nalaza biopsije.
      predlazem da se za nekoliko meseci ponovi biopsija a da se otac tretira u medjuvremenu biljnim
      preparatima a proscar iskljuci.