Postovani doktore, imam problem vec 4 meseca. Na penisu su mi se pojavile crvene tacke i na vrhu kozice penisa, uzduzne linije koje su kao izderene i veliko crvenilo. Otisa sam kod urologa uradio testove chlamidia trachomatis-negativan; bris glansa penisa-iskultivisan veliki broj streptococus beta hemalyticus gr. 5; kultura na gljivice-nema iskultivisanih gljivica. Bris prepucijuma-iskultivisan veliki broj streptococus beta hemalyticus gr. 5; iz uzorka nisu iskultivisane gljivice. Bris uretre mycroplasma hominis i urealyticum nisu nadjene u uzorku. Mazao sam se kremama hlorafenikol, gekorten, kanasten. Pio sam antibiotije ciprocinal. Nisam imao nikakvih bitnijih poboljsanja. Samo se svrab malo smanjio, peckanje ostalo i bol kad prevucem kozicu preko penisa. Supra ga je radila testove i kod nje nije nista nadjeno, tako da posecivanjem lekara doslo se do zakljucka da treba hiruskim putem odstranim vrh kozice. Ja nisam za to i pitam da li postoji neki lek mast ciljana za resavnje tog problrma. Ne ide mi u glavu da penis lecim mesti za oci i noge. Da spomenu bih i to da imam laksi oblik dijabetisa. Secer mi varira od normale do 8. Srdacan pozdrav u nadi d anegde u svetu postoji neki lek i da ne cekaju svi u red za hiruskim zahvatom.

    Odgovoreno: 31. 12. 2009.
    • Poštovani,
      U svakom slucaju morate da se trudite da secer bude uvek dobro regulisan.
      diabeticari su skloni gljivicnim infekcijama. Ako koza prepucijuma moze normalno da se posuvrati
      onda sa operacijom jos moze da se saceka. Supruga neka uradi vaginalni sekret. Imajte jedno vreme
      odnose sa kondomom. Lokalno hipermanganske kupke, obloge od kamilice, kantarion.
      bilo bi dobro da koristite biljne preparate, nikako antibiotike.
      za vise na moj e mail uz pozivanje na broj pitanja.