Postovani, imam 24 godine, i seksualno sam relativno aktivan (4-5 seksualnih odnosa nedeljno, sem kada devojka naravno ima cikus) . Sa devojkom sam vise od 2 godine u vezi, medjutim imam nekoliko problema… naime, prvi u nizu jeste povremeni tup i jak bol u predelu levoj testisa. To se obicno desava 2-3 puta u toku jedne nedelje, i na svakih od prilike 3-4 meseca. Sam cin seksualnog odnosa postaje prakticno nepodnosljiv, skrotum se brzo skupi, a i najmanji pokret tela stvara, u nekim situacijama, nepodnosljiv bol (kao kada vas neko namerno udari u predelu testisa) . Bol prestaje posle 20-25min… drugi problem se ogleda u ejakuliranju prozirne, lepljive tecnosti (nekad vise, nekad manje) najcesce tokom predigre, sto u meni stvara odredjenu neprijatnost. Ovaj problem me prati vec nekoliko godina unazad (3-4 godine) . Na nekim forumima je to okarakterisano kao „normalna pojava“, na drugim pak kao „veliki problem“… i konacno, treci i poslednji problem jeste izraslina na skrotumu u predelu iznad desnog testisa nalik manjem klikeru dimenzija priblizno 7x5mm, nesto poput potkoznog masnog tkiva. Ne boli na dodir i jaci stisak prstima, i tvrdo je. „problem“ je prisutan nekoliko meseci unazad, i imam osecaj da povreno raste. Imam li razloga za brigu?! Na kraju moram napomenuti da do sada nisam isao kod urologa, da niko u mojoj porodici (muska strana) nije imao uroloskih problema, i da do sada nisam radio nikakve analize odnosno ispitivanja zbog toga… u prilogu vam dostavljam sliku. Izvinjavam se na opsirnosti poruke i pitanja, i unapred vam se zahvaljujem na odgovoru. S'postovanjem, marko p.

    Odgovoreno: 31. 12. 2009.
    • Poštovani,
      Prvo da se javite urologu. Ovo sto imate na kozi je aterom koji moze hirurski da se otkloni.
      sto se tice prvog i drugog problema urolog ce laboratorijskim pretragama iskljuciti mogucu
      upalu prostate ili nekog drugog genitalnog organa.