Posrovani. Imam problem koji mi se poceo javljati u zadnje 2god. Imam blago peckanje penisa ne pri mokrenju! Imam bolove u predelu donjeg stomaka kao neku napetost! Za vreme velike nuzde primetio sam da pri blagom napinjanju prvo krene nekoliko kapi bele tecnosti kao da je sperma pa onda mokraca, nije stalno! Bio sam kod lekara i uradio urinokulturu u nalazu mi je napisano kao rezultat patogene bakterije nisu izolovane! Lab. Nalaz: reakcija ph 6, gustina 1. 025 erit. 3-4 leuk. 1-2 epitelne celije: retke celije plocastog epitela, bakterije: retke. Uradio sam i bris uretre rezultat je negativan na mickroplazmu, ureplazmu i chlamidiju! Pre svega toga imao sam problem sa bolom u levom testisu! Napipao sam neku kuglicu velicine klikera!! Otisao sam kod urologa gde mi je konstatovano da se radi o cisti! Lekar mi je spricem ispraznijo tu cistu i prepisao dovicin 7 dana a potom baktrim zbog intervencije! Posle nekoliko meseci cista mi se ponovo vratila!! Dali sve ovo ima veze sa tom cistom i zbog cega mi izlazi ta cista ista je uopste sa mnom!! Unapred hvala!!

    Odgovoreno: 25. 12. 2009.
    • Poštovani,
      Cista na epididimisu nema veze sa tegobama koje opisujete. Cistu proverite na ultrazvuku.
      tegobe koje opisujete su od strane prostate. Verovatno se radi o upali prostate.
      predlazem vam da uradite i endoskopski pregled debelog creva/kolonoskopiju/,
      da bi se iskljucio eventualno neki proces na debelom crevu.
      sa nalazima mozete da se javite na moj mail uz poziv na broj ovog pitanje.