Postovana gospodo, zivimo od 96. Godine u australiji. Ovdje na televiziji reklamiraju da muskarci preko 50 god. Starosti obavezno provjeravaju prostatu. Obzirom da je moj svekar imao uvecanu prostatu supruga sam natjerala da se provjeri. Na nalazu krvi iz marta o. G. Psa mu je bio 6. 28, a kada je u oktobru uradio biopsiju gleason skore mu je bio od 9 uzoraka 7 je 3+3=6, a 2 uzorka 3+4=7. Snimao je kosti i komplet tijelo, nema metastaze i uradjen novi psa koji je bio 13, 5 (10. Decembra o. G.) . Neodlucan je koju terapiju da uzme. Ovdje je sistem takav da specijalista nece reci uradi ovo, nego odluci sam. Molim vas pomozite mi a najvise njemu. Sta da izabere operaciju ili radijaciju. Vjerujemo u ljekare iz nase otadzbine, ali nam je nemoguce da tretman uradimo tamo, jer smo mi ni tamo ni vamo. Hvala vam na savjetu i zelim vam dug zivot u zdravlju i blagostanju.

    Odgovoreno: 24. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Niste postovana zemljakinjo naveli godine starosti vaseg supruga.
      no, obzirom na vrednosti psa, gleason skora i na to da nema metastaza,
      ja bih predlozio da se uradi radikalna prostatectomija.
      naravno, mora da imate dobrog hirurga da to uradi.
      moj vam je predlog da ipak pre odluke sednete sa vasim urologom
      i eventualno patologom i da vam oni predoce sve cinjenice u korist
      operativnog i sve cinjenice u korist zracnog lecenja, pa da tek onda zajednicki donesete odluku.