Prosle godine u avgustu sam poceo da osecam peckanje pri mokrenju. Isao sam na pregled kod dermatovenerologa, radio sam nativni preparat i bris uretre i konstatovana mi je candida. Dobio sam lekove da pijem, medjutim to peckanje nije prestajalo. Nakon toga sam otisao u novembru prosle godine kod urologa i tamo mi je utvrdjena upala prostate i pesak u bubrezima. Radio sam urinokulturu i spermokulturu i rezultati su bili negativni, u nalazu urina je pisalo da ima dosta sluzi. Nakon toga sam poceo da osecam kao neki neprijatan osecaj, kao zarenje u prostati dok sedim. Primetio sam tada i na levoj strani vrata da su mi izasle zlezde, pa ne znam da li su one posledice upale. Isao sam kod urologa i on mi je rekao da je to vise na nervnoj bazi i da sto manje budem isao kod lekara da ce mi biti bolje. Medjutim meni se ne popravlja situacija sa zdravljem, osecam i dalje taj neprijatan osecaj u prostati, primetio sam kao neku sluz i u ustima kad se probudim ujutru i osecam ponekad blagi bol u levom delu stomaka ispod dijafragme. Molim vas pomozite mi, sta bih mogao da uradim? Unapred hvala!

    Odgovoreno: 23. 12. 2009.
    • Poštovani,
      Ako imate upalu zlezda na vratu sa njihovim otokom, onda se odmah javite internisti.
      ako ste u beogradu, nisu ili novom sadu, onda uradite pregled krvi na darkfild mikroskopu,
      kako bi se iskljucila candidijaza.
      moj predlog terapije je:
      paraproteks tab. , probiobalance tab. , oregano kapi, oxymax kapi.
      za vise informacija mozete da mi se javite uz pozivanje na broj pitanja.