Postovani doktore, imao sam operaciju kile koju sam nosio 5 godina, ona je bila preponska i i desno jaje je bio spusten jedan njen deo. Nakon operacije 2 dana sve je bilo ok, ali odjednom mi se slila neka tecnost u testise i posle toga je desni testis nastao uvecan i tvrd. Konsatacija svega sa ultrazvukom je da sam dobio sad vodenu kilu i da treba i to da operisem. U redu, ali koji je razlg nastanka vodene kile i koliko je to sad opasno i sa li je uzrok upala ili bakterija? Mozda probati sa nekim lekovima. Hvala puno.

    Odgovoreno: 18. 12. 2009.
    • Poštovani,
      To hoce po nekada da se desi posle plastike urodjene preponske kile,
      kada se i testis spusta u skrotalnu kesu.
      malo sacekajte sa operacijom hidrocele jer operacija nije hitna.
      tu se ne radi o infekciji pa nikakvi lekovi nisu potrebni.