Dobro vece doktore zanima me sta mislite o nalazima moga supruga. Kolicina u ml: 2, 3 sperma: cryptozoospermia a u napomeni je navedeno da je u segmentu ejakulata indetifikovan jedan nepokretan, morfoloski nepravilan spermatozoid. Ove nalaze smo dobili u gak-novi sad na komisiji i sa tim nalazima smo odbijeni na komisiji. Pa me zanima sta to znaci cryptozoospermija i dali postoj sansa da se moj suprug leci i da postanemo roditelji posle svega. Unapred puno hvala.

    Odgovoreno: 18. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Cryptozospermija je tezak oblik azospermije gde se spermatozoidi u semenoj tecnosti
      nalaze tek posle posebnih laboratorijskuh postupaka /kao centrifuigiranje. . . /.
      zato ste i odbijeni od komisije jer kod vaseg supruga nema spermatozoida za vto.
      treba da se kompletno ispita razlog ovog poremecaja /hormonske, hromozomske
      analize, resavanje varikocele ako je ima itd. /.