Molim vas da mi protumacite ovaj spermogram: apstinencija: 7-8 dana volumen: 2. 4 likvefakcija: 30 minuta ph: 9 broj spermatozoida: 180 x 10 6 pokretnih posle 30 minuta: 50% progresivno pokretnih: 10% slabo pokretnih: 10% nepokretni: 40% normalni oblici: 75% patoloski oblici: 25% leukociti: 2-4 v. P. Eritrociti: /v. P. Epitelne celije: 1-3 v. P. Friktoza: 1. 0 aglutinacija: + unapred hvala i srdacan pozdrav!!!!

    Odgovoreno: 18. 12. 2009.
    • Poštovani,
      Radi se o genitanoj infekciji. Spermogram je dobar.
      istrazujte infekciju /spermokultura, urinokultura, brisevi ukljicujuci i hlamidije
      i mikoplazme/.