Oblast: urologija postovani, skoro 8 godina sam u kolicima i imam problema sa urinarnim infekcijama koji su nastali usled koriscenja katetera. Nakon "treninga besike" imam kontrolu nad mokrenjem, katetre vise ne koristim i uspela sam da se "oslobodim" e. Colli. Nekoliko godina su mi nalazi uvek bili u redu. Medjutim, poslednje 2 godine ponovo imam probleme sa cestim infekcijama izazvanim e. Colli, a po nekada i jos nekim bakterijama, sada su mnogo cesce i duze traju. 2-3 puta godisnje terapija su inekcije garamicina, alergicna sam na penicilin, a zbog jos nekih lekova koje koristim kao redovnu terapiju, veoma je suzen izbor za lecenje e. Colli. Uz nalaz: mokracna besika je zadebljalog zida, kao posledica hronicnih infekcija i upala; . Interesuje me koliko je efikasna vakcina koja se pravi na torlaku za e. Colli, jer su mi je lekari predlozili. Unapred hvala!

    Odgovoreno: 18. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Radi se o autovakcini /pravi se za svakog bolesnika posebno/.
      nemam iskustvo sa tom vakcinom.
      obratite se direktno torlaku-bakteriolosko odelenje.