Postovani, da li bi mogli da mi pomognete? Imam ispit iz pedijatrije u utorak i nikako ne mogu da pronadjem sta sve tacno spada u opstruktivne anomalije urotrakta kod dece. Potreban mi je samo naziv bolesti. Hvala puno unapred!!

    Odgovoreno: 18. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Urodjena phimosa, urodjena stenoza prednje i zadnje urethrae, urodjene
      stenoze orificijuma uretera i ureterocele, urodjena suzenja uretera i urodjena anomalija na
      up /suzenje ureteropijelicnog vrata sa propratnom hidronefrozom/.
      nadam se da sam vam malo pomogao.